Jedwabna opaska na oczy – dlaczego akurat ten materiał?

Jakość naszego nocnego wypoczynku zależy od bardzo wielu czynników. Ogromne znaczenie w tym kontekście mają warunki, w jakich zasypiamy. Warto zatem zadbać o odpowiednią atmosferę w sypialni – pomoże w tym opaska na oczy z jedwabiu. Jej liczne zalety każdy szybko doceni.

Opaski na oczy – dlaczego najlepsze są te z jedwabiu?

Opaski na oczy cieszą się obecnie ogromną popularnością – to jedne z najchętniej kupowanych akcesoriów do sypialni. Współczesny rynek oferuje w tym zakresie sporo opcji do wyboru, niemniej najbardziej opłaca się wybrać model z jedwabiu. Dlaczego? Przemawiają za tym przede wszystkim właściwości tego materiału, który nie bez powodu jest określany mianem królewskiej tkaniny. Jedwab nie gniecie się i łatwo się nie brudzi. Nie gromadzi pyłków i innych zanieczyszczeń, a przy tym jest trwały i odporny na zniszczenie. Jedwabna nić jest niezwykle mocna i trudna do zerwania. Jedwab ma gęsty splot oraz gładką strukturę, przez co jest miły w dotyku i nie przepuszcza wilgoci. Słynie też z właściwości termoregulacyjnych – latem przyjemnie chłodzi, a gdy jest zimno, otula ciepłem. Odznacza się zatem uniwersalnym charakterem, ponieważ doskonale zdaje egzamin bez względu na porę roku. Wyróżnia się też wyjątkowym połyskiem nadającym mu luksusowego sznytu.

Opaski na oczy z jedwabiu – dlaczego warto je stosować?

Wymienić można sporo przesłanek, dla których jedwabna opaska na oczy to nabytek godny polecenia. Za takim zakupem przemawiają omówione powyżej właściwości naturalnego jedwabiu. Wykonane z niego opaski są całkowicie bezpieczne dla wrażliwej skóry – nawet tej ze skłonnością do podrażnień i alergii. Skóra pod opaską nie poci się i nie brudzi, a co więcej – opaska pomaga w utrzymaniu jej w dobrej kondycji. Jedwabne opaski to sprzymierzeniec w codziennej pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Jedwab nawilża ją, dzięki czemu nie jest po nocy przesuszona. Sprzyja także wygładzaniu zmarszczek i spowalnianiu procesu powstawania nowych. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jedna szalenie istotna sprawa – taka mianowicie, że jedwabne opaski na oczy skutecznie hamują dostęp światła, dzięki czemu organizm produkuje więcej melatoniny odpowiedzialnej za regulację dobowego cyklu, w tym snu. 

Jedwabna opaska na oczy – dlaczego akurat ten materiał?

Opaski na oczy z jedwabiu – dlaczego należy w nich spać?

 Jest naukowo udowodnione, że spanie w całkowitej ciemności znacząco poprawia jakość nocnego wypoczynku. Wynika to z tego, że ludzi organizm wytwarza melatoninę tylko w takich warunkach – nawet najmniejsza ilość światła powoduje drastyczny spadek jej produkcji. W efekcie budzimy się rano niewyspani i zmęczeni. Osoby stosujące opaski na oczy z jedwabiu potwierdzają, że zyskała na tym zarówno ich uroda, jak i jakość snu. To z kolei znajduje przełożenie na lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Opaskę z jedwabiu można także stosować po laserowej korekcie wzroku. Jest przyjazna dla alergików. Przyda się nie tylko w nocy, ale też podczas drzemek w ciągu dnia czy medytacji. Sprzyja wyciszeniu się i relaksowi.