Jak wybrać dobry ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierz to urządzenie medyczne, które służy do pomiaru ciśnienia tętniczego. Należy podkreślić, że systematyczny pomiar ciśnienia to skuteczny sposób na uniknięcie wielu groźnych chorób, dlatego też warto zadbać o to by w naszej domowej apteczce znalazł się dobrej jakości aparat do mierzenia ciśnienia. Pamiętajmy, że kontrola ciśnienia jest bardzo ważna dla każdego człowieka, a w szczególności dla seniorów oraz osób, które aktywnie i regularnie uprawiają sport.

Jaki ciśnieniomierz warto wybrać?

Za dobre ciśnieniomierze można uznać te, które spełniają surowe wymagania norm bezpieczeństwa oraz posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, a ponadto są intuicyjne w obsłudze. Skuteczny ciśnieniomierz powinien dokonywać dokładnych pomiarów w szybki i bezbolesny sposób. Dobrze byłoby też gdyby taki sprzęt posiadał długoletnią gwarancje. W dzisiejszych czasach najchętniej kupowanymi ciśnieniomierzami są ciśnieniomierze elektroniczne. Możemy wśród nich wyróżnić dwa podstawowe typy: ciśnieniomierze naramienne i ciśnieniomierze nadgarstkowe. Pomiary ciśnienie dokonywane za pomocą ciśnieniomierzy naramiennych są z reguły bardziej dokładne niż te uzyskane za pomocą ciśnieniomierzy nadgarstkowych, ma to związek z zaburzeniami krążenia w kończynach. Należy zaznaczyć, że w przypadku ciśnieniomierzy naramiennych bardzo duże znaczenia ma także prawidłowe dobranie właściwego mankietu. Mankiet musi być odpowiednio dopasowany do obwodu ramienia.

Pamiętajmy również o tym, że aby wynik podany przez aparat do mierzenia ciśnienia był jak najbardziej wiarygodny to podczas dokonywania tej czynności należy przestrzegać podstawowych zasad prawidłowego pomiaru. Pomiaru ciśnienia powinniśmy dokonywać w pozycji siedzącej, a czynność tę warto poprzedzić, co najmniej 5 minutowym odpoczynkiem. W trakcie dokonywania pomiaru nie należy się poruszać ani rozmawiać.

Jak wybrać dobry ciśnieniomierz?

Gdzie zakupić dobrej jakości ciśnieniomierze?

Dobrej jakości ciśnieniomierze odnajdziemy w sklepie Sanity. Jest to polska marka, która działa na rynku już od 20 lat. Firma ta oferuje szeroki wybór urządzeń do pomiaru ciśnienia. W sklepie Sanity zakupimy nowoczesne, a przy tym bardzo praktyczne ciśnieniomierze. To właśnie marka Sanity po raz pierwszy zaproponowała elektroniczny ciśnieniomierz naramienny z zintegrowanym mankietem. Ciśnieniomierz SMART CARDIO to innowacyjne urządzenie, które nie posiada kabli i dzięki temu jest naprawdę wygodne w użytkowaniu. Ponadto w ofercie sklepu dostępne są także ciśnieniomierze, które zostały zaprojektowane z myślą o starszych osobach. Ciśnieniomierz SENIOR posiada duży wyświetlacz LCD, który ułatwia odczyt wyników, do wykonania pomiaru wykorzystuje technologie FDS, a oprócz tego wyposażony jest w funkcję wykrywania arytmii. Jest to wiec idealny sprzęt dla każdego seniora. Z jego pomocą można w prosty, a co najważniejsze samodzielny sposób dokonać codziennej kontroli ciśnienia. W sklepie Sanity każdy z nas może również zakupić rodzinny ciśnieniomierz SIMPLE. Ten model jest mały i lekki, dlatego doskonale sprawdzi się nie tylko podczas domowego użytku, ale także podczas wyjazdów. Warto zapoznać się z ofertą ciśnieniomierzy dostępnych w sklepie Sanity, oferowane tu produkty zdecydowanie ułatwią nam codzienną profilaktykę zdrowia.