Kulki Kegla bez tajemnic

Kulki Kegla, zwane również kulkami gejszy, to rewelacyjny gadżet intymny, który powinna poznać każda kobieta. Do niedawna kulki Kegla kojarzyły się tylko z akcesoriami erotycznymi, a rozmowy o nich bywały dla niektórych Pań krępujące. Zupełnie niepotrzebnie! Kulki Kegla to doskonały przyrząd służący zachowaniu zdrowia intymnego i każda świadoma swojego ciała kobieta zyska na poznaniu ich możliwości. Ćwiczenia wykonywane z ich pomocą nie tylko poprawią jakość naszego życia seksualnego, ale pomogą tez uniknąć wielu problemów kobiecych związanych z układem rodnym i moczowym. Jeśli chcesz dbać o siebie i swoje ciało również od wewnątrz, warto poznać, polubić i regularnie ćwiczyć z kulkami Kegla.

Skąd pochodzi ich nazwa?

Swoją nazwę zawdzięczają amerykańskiemu ginekologowi – w latach 40. i 50. XX wieku dr Arnold Kegel opracował naukowe podstawy rehabilitacji mięśni łonowo-guziczkowych, potocznie nazywanych teraz mięśniami Kegla. Mięśnie te otaczają cewkę moczową, pochwę i odbyt. Stanowią podporę dla całego układu rozrodczego i trzewi. Ich dobra kondycja gwarantuje nam więc zachowanie prawidłowych funkcji na bardzo wielu płaszczyznach związanych z naszym zdrowiem intymnym. Mięsnie dna miednicy odpowiedzialne są za utrzymanie macicy z odpowiednim miejscu, kontrolują pęcherz i oddawanie moczu, biorą aktywny udział w porodzie i decydują o jakości naszego życia seksualnego.

Na czym to właściwie polega?

Dr Kegel opracował ćwiczenia polegające na rytmicznym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy, co powoduje ich wzmocnienie i poprawia elastyczność. Do ćwiczeń tych wykorzystano kulki, nazywane kulkami gejszy, bo znane były jako gadżet erotyczny przez nie używany. Dzięki pracy doktora zyskały również nową nazwę, czyli kulki kegla. Regularne ćwiczenia przy ich użyciu polecane są dziś wszystkim kobietom, bez względu na wiek. Doskonałym wyborem będą kulki dopochwowe PlumBum, stworzone z myślą o kobietach świadomych potrzeb swojego ciała. Kulki Kegla oferowane przez PlumBum.pl umożliwiają progresywny trening dzięki dwóm wariantom wagowym do wyboru – lżejsze dla początkujących i cięższe dla zaawansowanych. Progresywność kulek kegla PlumBum daje ci możliwość bieżącego korygowania wagi w zależności od kondycji mięśni, ćwiczeń interwałowych, by nie przyzwyczajać mięśni do jednej wagi oraz rozwoju kondycji mięśni, bez konieczności dokupywania kulek o innej wadze. Ich aplikacja jest bardzo komfortowa, dzięki opływowemu kształtowi. Sznureczek gwarantuje wygodne wyjęcie kulek po zakończeniu ćwiczeń.

Kulki Kegla bez tajemnic

Dlaczego warto używać kulek kegla?

Kulki Kegla, a właściwie ćwiczenia mięśni Kegla, które one umożliwiają wspomagają zdrowie i kondycję naszych miejsc intymnych. Regularne ćwiczenia mięśni dna miednicy przy użyciu kulek PlumBum przeciwdziałają ich wiotczeniu, a dzięki temu zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu. Popuszczanie moczu, nawet okazjonalne, powinno być już dla nas sygnałem alarmowym o słabnącej kondycji mięśni dna miednicy i wskazówką do rozpoczęcia ćwiczeń. Wzmocnienie tych mięśni wpływa też bardzo korzystnie na nasze doznania seksualne, znacznie ulepszając nasze życie erotyczne. Jest też bardzo ważne dla przyszłych mam, ponieważ przygotowuje tkanki krocza do porodu, i wspomaga szybsze odzyskanie formy po porodzie.