Trendy obuwnicze na nadchodzący sezon

Kwiecień jest miesiącem, który przywołuje na myśl ciepłą jesień i upalne lato, które zbliżają się dużymi krokami. Miłośniczki letnich stylizacji z niecierpliwością wypatrują nowych trendów w modzie na ten czas. Wiosenny sezon 2020 będzie należał do kolorowych kreacji, które każą zapomnieć o zimie. Nie tylko inspirują, ale również wywołują powszechną radość w związku z budzeniem się do życia roślinności. Na modowych wybiegach prezentują się nowe propozycje od odważnych projektantów. Warto przyjrzeć się ich propozycjom na najcieplejsze pory roku.

Hity sezonu wiosenno-letniego 2020

Oglądając pokazy mody najbardziej popularnych twórców łatwo wysnuć wniosek, że mamy do czynienia z powrotem do przeszłości. Dowodem na to jest między innymi wielki powrót czółenek, które są zdecydowanie trendem zaczerpniętym z poprzedniej dekady. Teza jest popierana również przez powrót do trendu butów z paskiem. Fason ten był szczególnie modny w ubiegłym wieku, dzisiaj natomiast wraca z nieco odświeżonej wersji. Nadal jednak wzbudza same pozytywne odczucia w zakresie jego odbioru. Współczesne modele przypominają nieco stylizację retro, lecz innowacją jest zdobienie oryginalnym drukiem lub w niektórych przypadkach futerkiem. Być może to drugie kojarzyło się kiedyś z tandetą, dzisiaj jednak przechodzi renesans.

Trendy obuwnicze na nadchodzący sezon

Trendy w wiosenno-letnich kolekcjach obuwia

Wyznacznikiem minimalizmu w modzie obuwniczej były kwadratowe noski, które projektowały domy mody Bottega oraz Proenza Schouler. Wśród fasonów, które wykorzystywały to rozwiązanie znajdują się sandałki, czółenka i mule. Już drugi sezon z kolei modne jest obuwie na szerokiej platformie. Można je nazwać fenomenem, ponieważ wróciło do łask po dość długim czasie nieobecności na pokazach mody. Na zbliżające się pory roku najlepsze będą jako sandały lub sneakersy. Nieco udoskonalone przez projektantów zostały tak zwane loafersy. Te obecne nie będą występowały jedynie w standardowej, czarnej, lakierowanej postaci, lecz bogato zdobionej. Z pewnością zrobią wrażenie na przechodniach.