Sposoby na czyszczenie białych butów

Białe buty wybiera się dość często, ponieważ pasują właściwie do wszystkich stylizacji. Aby jednak prezentowały się nienagannie muszą być regularnie czyszczone, co nie jest łatwym zadaniem. Ale nie jest to niemożliwe – warto przetestować kilka najlepszych sposobów.

Sposoby na czyszczenie białych butów

Czyszczenie białych butów

Zabrudzenia na białych butach są bardzo szybko widoczne, nawet te niewielkie. Do pozbycia się ich przydatne są produkty, które znajdują swoje miejsce w każdej kuchni. Przykładem jest soda oczyszczona w ilości 2-3 łyżeczek wymieszanej z wodą. Następnie roztworem nasącza się ściereczkę i przeciera nią zabrudzenia. Podobne działanie ma połączenie soku z cytryny z wodą i przetarcie tą mieszanką butów, ale bardzo dokładne. Poza wyczyszczeniem obuwia, zyska ono świeży i przyjemny zapach. Ocet stosuje się natomiast do czyszczenia butów ze skóry lub zamszu, w  ostatnim kroku powinno się jeszcze wypłukać obuwie samą wodą. Niektóre  osoby piorą białe buty w wodzie z płynem do mycia naczyń lub specjalnego szamponu. Jeżeli żadna z powyższych metod nie przekonuje, zawsze można zakupić profesjonalne środki. Są one dostępne w wielu sklepach. Warunkiem koniecznym jest w tym przypadku zaimpregnowanie butów, aby środki chemiczne ich nie zniszczyły.

Częstotliwość czyszczenia białych butów

W czyszczeniu białych butów liczy się przede wszystkim systematyczność. W przeciwnym wypadku zabrudzenia mogą żółknąć i są o wiele trudniejsze do usunięcia. Najlepiej czyścić obuwie od razu po ich zdjęciu. Dzięki temu nie powstaną oporne na czyszczenie plamy i po prostu będą się dobrze prezentowały przez bardzo długi czas. Buty zazwyczaj kupuje się na więcej niż jeden sezon, zwłaszcza obuwie sportowe. Dlatego każdemu użytkownikowi powinno zależeć na możliwie najdłuższym utrzymaniu ich w stanie idealnym. Jeżeli nie ma się czasu na ich ręczne czyszczenie, można wyprać je w pralce, ale w temperaturze wody nie wyższej od 40 stopni Celsjusza. W przeciwnym wypadku buty mogą się rozkleić i z pewnością nie będą nadawały się już do użytku.