Polskie zabytki, które warto zobaczyć podczas wakacji.

Polska to wyjątkowe i piękne miejsce z licznymi zabytkami. Dlaczego warto podróżować po Polsce? Przede wszystkim po to, aby lepiej poznać kraj, w którym mieszkamy i jego historie, a także po to, aby zachwycić się pięknem otaczającej nas przyrody i docenić to, co mamy wokół siebie. Jakie zabytki w szczególności warto zobaczyć? Oto kilka interesujących propozycji.

Miejsca w Polsce, które szczególnie warto odwiedzić podczas wakacji.

Polska to kraj, który może pochwalić się przepięknymi górami, dostępem do morza, duża ilością jezior, a także obszarami, które zostały nietknięte działaniem człowieka. Nie zapominajmy jednak o tym, że nasz kraj posiada również niezwykle interesującą i bogatą historię. Na listę zabytków godnych obejrzenia z całą pewnością moglibyśmy wpisać takie miejsca jak np.: Zamek w Malborku, Stare Miasto w Warszawie, Kopalnie soli w Wieliczce, Zamek Książ w Wałbrzychu, Klasztor cysterski w Sulejowie, Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku czy też Hale stulecia we Wrocławiu. Jeżeli interesuje nas architektura drewniana to warto zobaczyć Cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Chotyńcu, natomiast jeśli zastanawiamy się jak wyglądają pozostałości po dawnych kopalniach srebra pojedźmy w Tarnowskie Góry. To właśnie tam odnajdziemy wiele ciekawych zabytków miedzy innymi: zabytkową kopalnie srebra (muzeum) czy też Sztolnie Czarnego Pstrąga. Jednak najbardziej popularnym i znanym pod względem zabytków polskim miastem jest Kraków.

Polskie zabytki, które warto zobaczyć podczas wakacji.

Zabytki, które szczególnie warto zobaczyć w Krakowie.

Można powiedzieć, że Kraków to bez wątpienia obowiązkowe miejscem na liście polskich miast do odwiedzenia podczas wakacji. Pamiętajmy, że krakowskie zabytki cenione są na całym świecie i co roku chętnie odwiedza je wielu turystów z zagranicy. Dlatego my, jako Polacy również powinniśmy zobaczyć to niesamowite miasto o historycznym znaczeniu i bogatej, wyjątkowej historii. Co szczególnie warto zobaczyć w Krakowie? Pobyt w Krakowie wiele osób zaczyna od odwiedzenia Starego Miasta. Warto, bowiem podkreślić, że Stare Miasto od 1978 roku wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Krakowskie zabytki godne zobaczenia na Rynku Głównym to przede wszystkim: Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan i Brama Floriańska. Na liście UNESCO znajduje się również Wawel. Zamek Królewski na Wawelu to ważny symbolów polskiej państwowości była to, bowiem siedziba wielu znanych władców. Natomiast katedra na Wawelu to jedna z najważniejszych świątyń w Polsce, warto dodać, że jest ona miejscem pochówku polskich królów i wielu wybitnych osobowości. Przy wzgórzu wawelskim możemy podziwiać także bardzo słynną rzeźbę Smoka Wawelskiego. Ważną atrakcją turystyczną Krakowa jest również Kazimierz, ta część miasta jest istotnym ośrodkiem kulturalnego życia Krakowa. Odnajdziemy tu liczne muzea, galerie i teatry, to właśnie tu odbywa się coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej. Kraków znany jest także z licznych pięknych kościołów i kopców. Możemy zwiedzić tu między innymi: kościół na Skałce czy też kopiec Tadeusza Kościuszki.