Polskie wakacje dla dwojga na każdą kieszeń

Polska jest niezwykle malowniczym krajem, które kryje w sobie wiele wyśmienitych zakątów takich jak Mazury, góry czy morze. Wiele osób marzy o wakacjach w ciszy, w odosobnieniu, by spędzić wyjątkowo czas ze swoją drugą połówką niekoniecznie tracąc wszystkie oszczędności. Warto dowiedzieć się, które miejsca oferują spokojny i niedrogi wakacyjny wypoczynek.

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to największy bagienny obszar w kraju oraz miejsce lęgowe dla 180 gatunków ptaków. Świetnym pomysłem na wakacje jest Spływ Biebrzą, to miejsce idealne dla osób, ceniących sobie kontakt z naturą, piękne krajobrazy i spokojny odpoczynek. Do spływu można użyć kajaku lub tratwy flisackiej. Mogą one trwać od kilku godzin, aż do kilku dni. Nurt tej rzeki jest spokojny, co pozwala na aktywny wypoczynek nawet mniej doświadczonych kajakarzy.

Polskie wakacje dla dwojga na każdą kieszeń

Agroturystyka

Doskonałą propozycją na niedrogie wakacje okazać się może agroturystyka. W Polsce aż 10 tysięcy gospodarstw wiejskich oferuje usługi agroturystyczne. Osoby, chcące uprawiać aktywność fizyczną na łonie natury z pewnością winny zastanowić się nad tym wyborem. Wiele z takich gospodarstw ulokowanych jest na Pomorzu, na południu Polski, a także na Roztoczu, w Górach Świętokrzyskich czy na Podlasiu. Ogromną zaletą są mniej znane regiony, w których ceny są dużo niższe w porównaniu do bardziej turystycznych i często odwiedzanych zakątków Polski.

Wakacje na Lubelszczyźnie

To najbardziej wysunięta kraina na wschód w Polsce. Miłośnicy spędzania czasu nad wodą wybrać się mogą na wczasy nad Bug. To świetne miejsce, w którym znajduje się wiele ośrodków turystycznych. Miłośnicy przyrody mogą spędzić czas w Roztoczańskim i Poleskim Parku Narodowym. Osoby zainteresowane historią powinny wybrać się do Państwowego Muzeum na Majdanku, który w przeszłości był niemieckim obozem koncentracyjnym. Bardziej znanym miejscem na Lubelszczyźnie jest jezioro Białe. Latem jest bardziej zatłoczone, ale osoby, ceniące sobie wypoczynek nad wodą z pewnością zostaną uraczeni tym miejscem.