Okulary korekcyjne do prowadzenia samochodu – jakie wybrać?

Wśród kierowców znajduje się wiele osób na co dzień noszących okulary korekcyjne. Powinny być one prawidłowo dobrane, aby wspierały bezpieczną jazdę oraz ograniczały odblaski pochodzące od innych aut, nawierzchni oraz oświetlenia drogowego. Odpowiednią jakość widzenia, komfort oraz bezpieczeństwo prowadzenia samochodu zapewnią tylko dobrej jakości okulary dla kierowców. Jak je wybrać?

Okulary dla kierowców – jakie soczewki powinny posiadać?

Osoby sporo czasu spędzające za kółkiem i noszące na co dzień okulary korekcyjne powinny zaopatrzyć się w dobrej jakości akcesoria, które będą wspierały bezpieczną jazdę oraz zapewnią wysoką jakość widzenia w każdych warunkach. Specjalistyczne okulary dla kierowców wyposażone w profesjonalne soczewki posiadają zdolność redukowania odblasków, na których obecność jesteśmy szczególnie narażeni podczas prowadzenia auta.

Najlepsze akcesoria tego typu są w stanie redukować do nawet 90% odbitego światła pochodzącego od innych pojazdów, reklam świetlnych, oświetlenia ulic oraz nawierzchni drogowej. Ponadto zapewniają szerokie pole widzenia, doskonały kontrast oraz są odporne na zarysowanie i parowanie. Ich przykładem są soczewki Drive Control, które są szczególnie polecane kierowcom. Szkła wyposażone są w specjalne filtry eliminujące światło niebieskie wytwarzane przez lampy innych pojazdów, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Okulary korekcyjne do prowadzenia samochodu – jakie wybrać?

Okulary dla kierowców ze szkłami fotochromowanymi i polaryzacją

Kierowcy chętnie sięgają po specjalne szkła fotochromowane, które ulegają automatycznemu zaciemnieniu pod wpływem intensywnego światła słonecznego. Pozwala to na komfortowe prowadzenie samochodu w warunkach dużego nasłonecznienia, co docenimy zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy natężenie światła jest szczególnie intensywne. Na szczególną uwagę zasługują soczewki fotochromowane Transitons XTRActive, które zaciemniają się nie tylko pod wpływem promieniowania UV, ale także światła widzialnego i jako jedyne na rynku pozwalają na wykorzystanie ich pełni możliwości w samochodzie.

Dobrym rozwiązaniem dla kierowców będą także okulary z soczewkami polaryzacyjnymi, które chronią oczy zarówno przed odbiciami światła pochodzącymi z nawierzchni, jak i od słońca. Są one jednak zaciemnione na stałe, przez co bardziej przypominają okulary przeciwsłoneczne niż klasyczne okulary korekcyjne. Szkła polaryzacyjne doskonale sprawdzą się nie tylko do prowadzenia samochodu, ale także codziennego użytkowania, w tym uprawiania aktywności sportowych.

Cenne właściwości szkieł fotochromowanych i polaryzacyjnych łączą w sobie natomiast okulary dla kierowców Transition DriveWear. Są to uniwersalne okulary korekcyjne, które zmieniają zabarwienie szkieł z zielono-żółtego w warunkach słabego oświetlenia do czerwono-brązowego w sytuacji silnego nasłonecznienia gwarantując najlepszą jakość widzenia zarówno podczas jazdy w deszczu i we mgle, jak i w słoneczny, pogodny dzień. Takie uniwersalne okulary dla kierowców będą doskonałym wyborem dla osób poszukujących dobrej jakości szkieł do dziennej jazdy.