Przygotowanie Komunii Świętej

Komunia Święta to czas bardzo szczególny dla młodego człowieka jak i jego rodziców. Organizacja tej uroczystości często przypomina przygotowania do mniejszego wesela. Komunia jest bardziej wymagająca dla osoby ją przyjmującej po raz pierwszy, jednak nie mniej jest obowiązków powiązanych z samą organizacją imprezy komunijnej. Proces przygotowawczy najlepiej rozpocząć rok wcześniej.

Od czego zacząć przygotowania?

Na początku trzeba wyjść od określenia budżetu, listy gości oraz listy zakupów. Warto przeznaczyć nieco więcej pieniędzy do budżetu, ponieważ zwykle pojawiają się dodatkowe wydatki, na które często nie mamy wpływu. Budżet powinien być dostosowany do liczby gości oraz ilości elementów, potrzebnych do zakupienia.

Przygotowanie Komunii Świętej

Kwestie kościelne

Do zadań rodziców należy zadbać o odpowiednią dekorację świątyni oraz przygotowanie prezentu dla księży, przygotowujących dzieci do Sakramentu Komunii Świętej. Głównie kwestiami tymi zajmuje się rada rodziców, będąca przedstawicielami wszystkich rodziców dzieci przystępujących do komunii. Warto pamiętać o obowiązkowych składkach na ten cel.

Pamiętać należy także o ofierze na kościół. Często jest to jakiś konkretny prezent typu nowe świeczniki czy siedziska. Czasami jest to ofiarowanie pewnej kwoty pieniężnej. Taki standard to około 1000 zł.  O wynagrodzeniu tego dnia należy również pamiętać o organiście, który oprócz uroczystości uczestniczy w próbach dzieci. Rodzice muszą pamiętać także o sprzątaniu Kościoła przed i po uroczystości.

Organizacja komunii w restauracji

Coraz częściej przyjęcia komunijnie organizowane są w restauracjach. Mało kto w dzisiejszych czasach decyduje się na organizację komunii w domu. Warto o dobrą restaurację zadbać nawet 2 lata wcześniej, ponieważ popularne lokale mają wypełnione terminy po brzegi.  Organizacja przyjęcia w restauracji może kosztować około 100 złotych za osobę. Do dodatkowych kosztów należy wpisać tort, korkowe, alkohol, dekoracje stołu i lokalu, obsługa kelnerska, ciasta, napoje oraz owoce. Wliczając wszystko za osobę należy spodziewać się kwoty od 150 do nawet 200 zł za osobę.