Korzyści płynące z posiadania kokonu niemowlęcego

Młodzi rodzice, czekając na nadejście swojego malucha gromadzą wszelkie niezbędne akcesoria, które będą usprawniać opiekę nad nowonarodzonym dzieckiem. Rynek obecnie jest przeładowany ogromem przedmiotów, dedykowanych specjalne dla maluchów. Jednym z przydatnych i wartych posiadania jest kokon niemowlęcy. Dlaczego warto mieć go w swojej wyprawce przed nadejściem nowego członka rodziny?

Pomoc podczas wspólnych nocy

Kokon niemowlęcy wygląda bardzo niepozornie, a może się przydać w codziennej opiece nad dzieckiem, jak i w trakcie wyjazdów z nim. Kokon składa się z materiałowego materacyka oraz miękkiego rulonika, który chroni maleństwo przed wypadnięciem z niego. Bardzo przydaje się podczas wspólnych nocy noworodka z rodzicami. Jest to wygodne rozwiązanie dla dziecka i mamy, gdyż mogą obok siebie być przez całą noc bez obaw, że dziecko wypadnie lub zostanie przygniecione w trakcie snu przez któregoś z rodziców. Mamy karmiące zdecydowanie będą zachwycone z tej opcji, ponieważ bez wychodzenia z łóżka, będą mogły karmić swoje maleństwo tyle razy ile tego będzie potrzebować. Kokon sprawdza się także w łóżeczku, ponieważ zapewnia możliwość wtulenia się w niego, dzięki czemu przestrzeń ładnie się wypełnia.

Korzyści płynące z posiadania kokonu niemowlęcego

Kokon niezbędny w podróży

Wybierając się w podróż z maluszkiem nie trzeba zabierać i martwić się o łóżeczko, co zajmuje dodatkową przestrzeń w samochodzie. kokon niemowlęcy doskonale sprawdza się jako przenośne łóżeczko w trakcie podróży, dzięki czemu dziecko będzie czuło się tak jak w domu, gdyż będzie spało w znanej sobie przestrzeni.

Kokon jako mata do przewijania i zabawy

Wykorzystanie kokonów jest bardzo różnorodne. Świetnie sprawdzają się także jako maty do przewijania. Dzięki ochronnym bokom przebranie malucha będzie zdecydowanie łatwiejsze, gdyż nie będzie miał możliwości przekręcenia się na boki czy plecy.

Kokon świetnie sprawdzi się także jako mata do zabaw, która sprawdzi się podczas wykonywania codziennych obowiązków przez rodziców, mając pewność, że dziecko jest bezpieczne.