Kokon niemowlęcy – przydatne akcesorium dla każdego noworodka i jego rodziców

Kokon niemowlęcy jest akcesorium, które coraz częściej pojawia się na liście niezbędnych zakupów do zrobienia przed narodzinami dziecka. Jego użytkowanie wiąże się licznymi z korzyściami zarówno dla samego maluszka, jak i jego rodziców. Praktyczny otulacz pozwala zapewnić dziecku warunki zbliżone do tych, które czuł w łonie mamy oraz zagwarantować mu wygodę i poczucie bezpieczeństwa w pierwszych miesiącach jego życia.

Kokon niemowlęcy i jego najważniejsze zalety

Kokon niemowlęcy, nazywany także gniazdkiem lub otulaczem, jest niepozornym akcesorium, które sprawdza się w wielu codziennych sytuacjach. Zbudowany jest z materiałowego materacyka oraz miękkiej okalającej go tuby, która ma za zadanie otulić dziecko podczas snu oraz stworzyć mu warunki podobne do tych, do których przyzwyczaił się w brzuchu mamy. Kokon ponadto doskonale chroni dziecko przed przemieszczaniem się podczas snu i zabawy oraz doskonale sprawdza się do ułożenia w dziecięcym łóżeczku lub w łóżku rodziców, jeśli niemowlę śpi wraz z nimi.

Kokon niemowlęcy – przydatne akcesorium dla każdego noworodka i jego rodziców

Leżąc w miękkim i przytulnym kokonie dziecko czuje się bezpieczniej i jest spokojniejsze. Jego obecność pozwala maluszkowi szybciej przyzwyczaić się do zupełnie nowych warunków, co pozytywnie wpływa na jego samopoczucie oraz pozwala rodzicom lepiej przetrwać pierwsze, często niełatwe chwile po narodzinach ich dziecka. Kokon niemowlęcy umożliwia także bezpieczne przenoszenie dziecka w domu, bez konieczności jego wybudzania. Dzięki niemu rodzice mogą mieć maluszka zawsze z zasięgu wzroku, np. w kuchni podczas przygotowywania posiłków, w czasie oglądania telewizji w salonie lub sypialni oraz w ogródku, kiedy pogoda dopisuje.

Wielofunkcyjność kokonu niemowlęcego - do czego można go wykorzystać?

Kokon niemowlęcy może z powodzeniem spełniać kilka różnych funkcji. Akcesorium to jest zazwyczaj intensywnie użytkowane w pierwszym okresie życia dziecka i służy jemu oraz jego rodzicom do ok. 6 miesiąca życia, zanim maluszek zacznie samodzielnie siadać. Umieszczony w łóżeczku kokon zabezpiecza maluszka przed przemieszczaniem się na dużej powierzchni oraz zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa podczas snu i aktywności. Doskonale sprawdzi się także u tych rodziców, którzy w pierwszych miesiącach życia ich pociechy pragną mieć ją jak najbliżej siebie w nocy. Umieszczony w łóżku rodziców kokon pozwala dziecku na bezpieczne spanie wspólnie z rodzicami, a mamie ułatwia nocne karmienie, gdyż może być wykorzystany także jako praktyczna poduszka do karmienia.

Oprócz tego, kokon niemowlęcy może zostać z powiedzeniem używany jako przewijak. Świetnie sprawdzi się do tego celu zwłaszcza podczas wyjazdów, kiedy nie mamy możliwości zabrania ze sobą osobnego przewijaka. Otulacz może pełnić także rolę przenośnego łóżeczka podróżnego, które możemy zabierać ze sobą na wizyty u rodziny i przyjaciół oraz pierwsze dłuższe wyjazdy z dzieckiem. Dobrze znane maluszkowi otoczenie pozwoli mu szybciej przyzwyczaić się do nowego miejsca oraz zagwarantuje mu poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen poza domem.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star - kokon niemowlęcy dla Twojego dziecka.