Jakie krzesło wybrać do pracy na home office?

Krzesło biurowe to niezbędny element home office. Dzięki zachowaniu właściwej postawy podczas pracy możemy uniknąć bólu kręgosłupa. Fotel to jednak nie jedyne rozwiązanie. Pracować z domu możemy także na piłce ortopedycznej. Wymusza ona właściwą postawę, ma wszechstronne zastosowanie. Na pewno nie będzie bezużytecznym elementem. Jakie krzesło do pracy warto wybrać? Czy piłka może je zastąpić?

Krzesło biurowe – ładne czy wygodne?

Wybór krzesła biurowego warto podyktować własnymi potrzebami. Co to znaczy? Jeśli spędzasz przy biurku mnóstwo czasu, warto postawić na fotel, który przede wszystkim będzie wygodny. Wygląd nie zawsze powinien mieć znaczenie. Najważniejsze, aby krzesło do pracy miało zagłówek. Dzięki niemu zminimalizujemy skutki siedzenia w jednej pozycji i trzymania kurczowo głowy. Możemy się oprzeć, rozluźnić mięśnie i właściwie ułożyć głowę.

Bardzo dobrym wyborem jest fotel gamingowy. Jest on stworzony z myślą o wielogodzinnych sesjach przed ekranem. Ma nie tylko wysokie oparcie, wyprofilowany zagłówek, ale też podłokietniki, a czasem nawet specjalne podstawę pod stopy. Fotel ten jest jednak drogi i nie wygląda elegancko. Jeśli chcesz go postawić w salonie, może zaburzyć ogólny wygląd tego miejsca.

Krzesło biurowe może być też ładne. Wybierz model, który nie jest masywny i ma jasny kolor. Dzięki temu będzie dobrze wyglądał nie tylko w dedykowanym pracy pomieszczeniu, ale także w salonie czy kącie sypialni. Pamiętaj jednak, aby wybrać wygodny model, ponieważ krzesło nie ma wyglądać, a służyć.

Jakie krzesło wybrać do pracy na home office?

Piłka ortopedyczna – czy może zastąpić fotel?

Praca siedząca ma to do siebie, że zatrzymuje nasze ciało w określonej pozycji. Sprawia to, że niektóre części naszego ciała są obciążone i nie pracują właściwie. Aby temu zapobiec, warto nie tylko robić podczas pracy przerwy, ale także zmieniać pozy. Alternatywą dla krzesła biurowego, która nam na to pozwoli, jest piłka ortopedyczna. Możesz ją kupić zarówno online, jak i w stacjonarnych sklepach z asortymentem ortopedycznym.

Jakie zalety ma praca w pozycji siedzącej na piłce ortopedycznej? Piłka ma to do siebie, że wymusza na nas zachowanie odpowiedniej postawy. Dzięki temu siedząc na piłce nawet kilkadziesiąt minut czy kilka godzin mamy pewność, że zachowujemy właściwą postawę. Utrzymanie właściwej pozycji siedząc na krześle nie byłoby możliwe, ponieważ najczęściej już po kilkunastu minutach osuwamy się na krześle, aż w końcu przyjmujemy postawę wpół lezącą. Piłka nie ma oparcia, więc siedząc na niej cały czas zachowujemy pion.

Krzesło biurowe czy piłka ortopedyczna – co wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, w co warto zainwestować – w piłkę ortopedyczną czy krzesło biurowe, bez wahania kup krzesło. Dlaczego? Jest ono praktyczniejsze i pozwoli na pracę wielogodzinną. Piłka jest wygodna i wymusi na Tobie prawidłową postawę, jednak trudno na niej pracować przez wiele godzin. Siedzenie na niej może być też początkowo problematyczne dla osób, które nigdy na piłce nie siedziały. Sięgając po fotel pamiętaj przede wszystkim o tym, aby miał zagłówek, był wygodny i miał wyprofilowane oparcie. Dzięki temu maksymalnie dopasuje się do Twojego ciała i pozwoli na home office bez bólu pleców.