Jak osiągnąć sukces w branży graficznej?

Od umiejętności miękkich, takich jak komunikacja i kreatywność, po typografię i kodowanie, to jest to, czego potrzebujesz, by zyskać przewagę na rynku pracy. Warto doskonalić umiejętności graficzne przez całą karierę. Dzięki temu wyróżnisz się spośród konkurencji. 

W naszym nasyconym wizualnie graficy komputerowi są ważniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Pomagają filtrować wizualną kakofonię, którą jesteśmy bombardowani codziennie. Jeśli jednak chcesz osiągnąć sukces w branży, powinieneś mieć odpowiedni zestaw umiejętności. Sprawdź, czego szukają pracodawcy.

Eksperymentuj z nowymi technologiami

UX i kodowanie istnieją już od dłuższego czasu, ale inne, nowsze technologie stają się równie ważne, w tym VR (rzeczywistość wirtualna), AR (rzeczywistość rozszerzona), rzeczywistość mieszana i sztuczna inteligencja. Każdy grafik powinien uważnie śledzić te dziedziny. 

Profesjonalne agencje projektują marki, które muszą być ekspansywne i bezproblemowe. Dlatego przekraczają wiele platform i doświadczeń. Grafik musi więc znać technologie i innowacje i wiedzieć, jak je dostosować do potrzeb konkretnej marki.

Jak osiągnąć sukces w branży graficznej?

Typografia cyfrowa

Powinieneś też znać podstawy typografii. Jednak projektowanie graficzne powoli przechodzi z druku do Internetu, dlatego skoncentruj się przede wszystkim na typografię cyfrową. 

Wybór odpowiedniej czcionki jest niezwykle ważny, zwłaszcza wtedy, gdy tworzysz nową stronę internetową. Naprawdę świetny grafik potrafi myśleć nieszablonowo. Wie, jak używać czcionek, by połączyć czytelność z kreatywnością. 

Znajomość programowania

Skup się na tych umiejętnościach programistycznych, które pomogą Ci się rozwinąć w określonych obszarach. Możesz na przykład zapisać się na warsztaty graficzne w M4gseminars, by rozwinąć umiejętności modelowania 3D. 

Edycja obrazu

W czasach Instagrama i Snapchata edytowanie i retuszowanie zdjęć stają się nieodłączną częścią projektów graficznych. Dlatego powinieneś się nauczyć obsługi programów takich jak Adobe Photoshop i Adobe Lightroom. Możesz być odpowiedzialny za drobne prace porządkowe (usuwanie drobnych usterek ze zdjęcia, takich jak kurz, rozbłyski i odblaski), przycinanie zdjęć do różnych platform społecznościowych, aż po profesjonalne poprawki. 

Podstawowe umiejętności kodowania

Obecnie nie musisz znać kodowania, by projektować. Jednak podstawowe umiejętności w tym zakresie na pewno przydadzą się każdemu grafikowi, zwłaszcza jeśli tworzy strony internetowe. 

Wyobraź sobie, że projektujesz stronę w WordPress. Brzmi prosto- zainstaluj oprogramowanie, wybierz motyw i gotowe. Czasami jednak musisz wprowadzić pewne poprawki, ale motyw na to nie pozwala. Co wtedy? Kodowanie na podstawowym poziomie na pewno Ci się przyda. Wtedy dodasz kod CSS do motywu i zmienisz wszystkie elementy potrzebne do dostosowania strony.

Jak osiągnąć sukces w branży graficznej?

Zasady projektowania UX

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest doświadczenie użytkownika. Dlatego opanuj przynajmniej podstawowe zasady projektowania UX. Przestudiuj odpowiednie metody i skorzystaj z testów A/B. W ten sposób możesz sprawdzić, które elementy pasują najlepiej do witryny Twojego klienta.