Jak gry zręcznościowe wpływają na rozwój dziecka?

Jedną z nowych umiejętności, które nabywają małe dzieci jest świadome kontrolowanie ruchów swojego ciała. Rozwój motoryki to długi i bardzo ważny proces u maluchów, który należy wspierać poprzez prawidłowe bodźce. Z kolejnymi miesiącami nasz maluszek trenuje i udoskonala swoje umiejętności - pewniej siedząc, chodząc i bawiąc się zabawkami. Ani się obejrzymy, a dziecko sięga już po coraz trudniejsze zadania, zaczyna sobie świetnie radzić z kredkami, samo buduje skomplikowane budowle, wspina się po coraz trudniejszych przeszkodach na placu zabaw. Bardzo ważne dla nas rodziców jest to, żeby mądrze kierować tym rozwojem, nie zmuszając za szybko do aktywności, na które dziecko ma jeszcze czas, a motywować do ćwiczeń tych ruchów, które na danym etapie są pożądane. Rozwój zdolności motorycznych to długoletni proces, a w ich doskonaleniu świetnie pomagają różne gry zręcznościowe, które zainteresują już kilkuletnie dzieci.

Beztroska nauka w trakcie rozgrywek

Nauka poprzez zabawę to najlepsze, co naszym dzieciom możemy zapewnić. Wszelkie zabawy i rozrywki angażujące dziecko do nauki nowych umiejętności to najlepszy sposób na spędzanie czasu przez dziecko. Pod tym kątem powinniśmy wybierać zabawki dla maluchów, gdyż największą wartość mają te, które  posiadają cechy edukacyjne. Jednym z rodzajów zabawek stanowiących nieocenioną pomoc w rozwoju malucha są gry zręcznościowe, takie jak bilard dla dzieci. Stworzone są z myślą o aktywnej zabawie, w której mogą uczestniczyć przyjaciele dziecka, rodzeństwo lub cała rodzina. Połączenie doskonalenia umiejętności motorycznych oraz wyobraźni z wesołą rozrywką to przepis na sukces. W takim niezobowiązującym klimacie dzieci nie mają nawet stresującej świadomości, że właśnie się czegoś uczą. Tymczasem gry takie jak bilard dla dzieci mają niebagatelny wpływ na rozwój różnych umiejętności. Przede wszystkim dziecko ćwiczy zdolności zarówno małej i dużej motoryki. Grając w bilard dla dzieci maluch musi zarówno kontrolować ruchy swoich palców i dłoni, jak i ułożenie całego ciała. Poza tym rozrywka ta wymaga skupienia się i koncentracji, a także przewidywania co zrobi przeciwnik i jak możemy na to zareagować. Stymulowany jest zatem rozwój w zakresie analizy, logicznego myślenia, a także wyobraźnia malucha.

Jak gry zręcznościowe wpływają na rozwój dziecka?

Uczymy malucha radzić sobie z gorącymi, sportowymi emocjami

Szukając odpowiedniej gry dla swojego dziecka koniecznie sprawdź ofertę sklepu online Leomark, w której znajdziesz wysokiej jakości stoły bilardowe dla dzieci, nadające się do bezproblemowego, samodzielnego montażu w domu. Taka zabawka z pewnością zachwyci niejedno dziecko, bez względu na jego płeć, a co bardzo ważne, możecie w tej zabawie uczestniczyć razem z dzieckiem. Wszelkie wspólne zabawy korzystnie wpływają na zacieśnianie waszych relacji z dzieckiem, pomagają także dziecku obserwować zachowania i reakcje rodzica na poszczególne etapy gry. Bilard dla dzieci od Leomark to świetna okazja, by pokazać dziecku prawdziwe sportowe emocje i nauczyć je, jak sobie z nimi radzić. Dzięki wspólnym rozgrywkom maluch może poznać zasady fair-play, nauczyć się reakcji na przegraną, ale tez cieszyć się z wygranej i nowych umiejętności. Pamiętaj o swojej ważnej roli, nie możesz z dzieckiem rywalizować, pozwól mu wygrywać, decydować o pewnych kwestiach. W ten sposób wzmocnisz jego poczucie wartości oraz asertywność.