Sztuka wyboru perfum dla młodych mężczyzn

Perfumy męskie zazwyczaj wyróżniają się dużą intensywnością i wytrzymałością. Używanie wyjątkowych perfum przez mężczyzn sprawia, że stają się oni bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej. Niekiedy kobiety zastanawiają się, w jaki sposób dobrać perfumy dla panów. Trudno udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ale są pewne zasady, które mogą podjęcie decyzji ułatwić.

Perfumy dla młodego mężczyzny - jak je dobrać?

Jednym z kryteriów przy wyborze perfum jest wiek mężczyzny, młodzi ludzie preferują nieco inne zapachy. Właściwie dobrany zapach jest uzupełniem stylizacji, dlatego nie może to być dzieło przypadku, lecz przemyślany wybór. Ponadto za pomocą zapachu perfum każdy mężczyzna wyraża swój charakter, dominujące cechy osobowści i podkreśla unikalność swojego gustu. Perfumy męskie dla młodego mężczyzny muszą być zdecydowane i najlepiej pełne wyrazistych aromatów. Kryterium może być choćby rodzaj prowadzonego trybu życia. Młodzi mężczyźni, którzy są bardzo aktywni i często stawiają czoła nowym wyzwaniom muszą używać perfum dotrzymujących im kroku. Powinny dodawać pozytywnej energii i jednocześnie szykowności. Dlatego najlepiej mogą sprawdzić się kompozycje lekkie, orzeźwiające, zwłaszcza w okresie letnim. Powinno unikać się ciężkich i mocno esencjonalnych perfum, mogą one przytłaczać i demotywować do dalszych działań. Ważnym kryterium jest oczywiście trwałość, zapach powinien towarzyszyć przez cały dzień, a nie ulotnić się już po godzinie, czy dwóch. Perfumy dla młodego mężczyzny powinny wybierać na prezent osoby, które dobrze go znają od strony prywatnej. Pozostawienie tego wyboru przypadkowi nie będzie raczej mile widziane.

Porady doboru perfum dla młodych mężczyzn 

Duża część młodych mężczyzn przykłada dużą wagę do swojego wyglądu zewnętrznego, co jest całkowicie naturalnym zjawiskiem. Elementem każdej stylizacji jest jak najbardziej pasujący zapach perfum. Dla młodych panów najlepsze są owocowe, orzeźwiające aromaty. Przykładami są nuty cytrusowe, na przykład grejpfruty, cytryny, bergamotki, czy yuzu. Dopełnieniem mogą być sól morska i nudy wodne oraz zielone akordy. W tych ostatnich nie powinno zabraknąć mięty, szałwii, lawendy. Znacznie bardziej trwałe są na przykład aromaty drzewne, dodatkowo dostarczają wrażenia oryginalności i zwracają uwagę płci przeciwnej. Oczywiście każdy mężczyzna może mieć inne upodobania w kwestii zapachów perfum i warto je poznać, zanim kupi się je w ramach prezentu.

Sztuka wyboru perfum dla młodych mężczyzn

Na jakie rodzaje zapachów zwrócić uwagę i jak je stosować?

Rodzajów perfum męskich jest całe mnóstwo, dlatego nikt nie zagwarantuje, że wybór jest prosty. Jednak każdy ma swoje ulubione nuty zapachowe, marki. Niektórzy gustują na przykład w perfumach od Giorgio Armani, niektóre z ich rodzajów mają ciekawe wodne nuty. W tym czystym zapachu wyczuć można cytrusy i morską bryzę, co w połączeniu jest niezwykle orzeźwiające. Wśród nut głowy wyróżnia się pomarańczę, cytrynę, jaśmin, limonkę, bergamotkę i nerolę. Wszystko to jeszcze bardziej podkreśla cytrusowy aromat. Nuty serca to natomiast rozmaryn, brzoskwinia, lawenda, gałka muszkatołowa, frezja, calone, nuty morskie i kolendra. Pozostają jeszcze nuty bazowe, czyli cedr, bursztyn, mech dębowy, paczula i piżmo. Nieco inaczej jest w zapachu od Paco Rabane - 1 Million. Uwagę w tym przypadku zwracają soczysta pomarańcza i mięta pieprzowa. W perfumach tych nie brakuje ponadto aromatów róży, pikantnych nut i cynamonu, jednocześnie dodając zapachowi słodyczy. To propozycja dla mężczyzn pragnących osiągać sukcesy w każdej dziedzinie życia. Każde perfumy dla młodego mężczyzny takie właśnie powinny być, zachęcać go do podejmowania nastawionych na sukces działań. W profesjonalnych perfumeriach nie brakuje również ostrych zapachów, jednak ten rodzaj trzeba po prostu lubić, nie każdemu może on pasować. Najlepiej stawiać na zapachy intensywne, ale nie przytłaczające, bo efekt może być odwrotny od zamierzonego. Przy wyborze perfum dla młodego mężczyzny należy wziąć pod uwagę, że zazwyczaj stosuje się je zarówno na co dzień, do pracy, jak i na wieczorne wyjścia towarzyskie. Na każdą z tych okoliczności pasują zupełnie różne połączenia aromatów - trzeba mieć to na względzie.

Stosowanie perfum przez młodych mężczyzn

Młodzi mężczyźni zazwyczaj znacznie bardziej przykładają wagę do swojego wyglądu, w tym do perfum. Jednak czasami warto się zastanowić, czy właściwie są one używane. Najlepszym rozwiązaniem jest spryskanie perfumami miejsc na ciele, które są najbardziej ukrwione. Skóra na nich jest właściwie prawie zawsze najcieńsza, chodzi tutaj między innymi o kark, nadgarstki, szyję. Wymienione miejsca mają najwyższą temperaturę, dlatego zapach będzie cały czas emitowany, czas ich wyczuwania jest zatem odpowiednio długi. Kupując dobre perfumy dla młodego mężczyzny trzeba mieć również świadomość, że jakość zazwyczaj kosztuje nieco więcej. Kwestią jest zapewne miejsce, w którym tego zakupu dokonujemy, jeśli w firmowych sklepach, to ceny są faktycznie nieporównywalnie wyższe, niż w drogeriach.