Jak zaskoczyć żonę na rocznicę ślubu?

Rocznica ślubu jest dla małżeństwa wyjątkowym dniem, pozwalającym cieszyć się kolejnymi latami u boku najukochańszej osoby. Jubileusz ten pozwala wrócić wspomnieniami do lat, w których to w eleganckim smokingu podążaliśmy w stronę ołtarza z myślą o ujrzeniu tam swojej przyszłej, ubranej w białą suknię żony. To znakomite uczucie przywołujące wiele ciekawych wspomnień o różnorodnym charakterze - jednak nawet na tamten czas stresujące sytuacje - dziś wspomina się z uśmiechem na ustach.

Rzeczą całkowicie normalną w małżeństwie jest fakt pojawienia się swego rodzaju monotonii. Jej nieustanne nasilanie może już jednak prowadzić do stopniowego wygaszania uczucia, z czym koniecznie należy walczyć. Wspólne wychodzenie na randki jest zatem dla małżeństwa koniecznością nawet po tej jakże ważnej ceremonii zaślubin. Szczególnie takie dni jak rocznica ślubu powinny być okazją do zrobienia niespodzianki swojej żonie, by jeszcze bardziej zacieśnić relację między dwójką osób. Dlatego też, w poniższym wpisie postaramy się wskazać kilka ciekawych pomysłów dotyczących tego, w jaki sposób zaskoczyć swoją żonę w ten ważny dla naszej dwójki jubileusz.

Nazwy rocznic ślubu – skąd dokładnie wzięły się te określenia?

Każda rocznica ślubu nosi swoją unikatową nazwę, nawiązującą do różnorodnych materiałów. Dzięki takiej liście, wielu mężczyzn miało ułatwione zadanie dotyczące obdarowywania swoich małżonek w te jakże ważne dni. Symbole rocznic zaczęły oficjalnie obowiązywać już od 1922 roku z inicjatywy Związku Jubilerów Amerykańskich oraz Emily Post. Do piętnastego jubileuszu, nazwa przypisywana jest co roku. Po tym czasie jednak, oficjalne i przede wszystkim symboliczne rocznice przydzielane są co pięć lat. Oczywiście, niezależnie od przymiotnika postawionego tuż obok cyfry określającej lata po ślubie, zawsze powinniśmy hucznie i z wielką radością obchodzić każdą rocznicę tej ceremonii. Do grona najpopularniejszych godów można oczywiście zaliczyć:

  • 1 rocznicę ślubu – papierową
  • 2 rocznicę ślubu – bawełnianą
  • 3 rocznicę ślubu – skórzaną
  • 5 rocznicę ślubu – drewnianą
  • 10 rocznicę ślubu – aluminiową
  • 20 rocznicę ślubu – porcelanową
  • 30 rocznicę ślubu – perłową
  • 40 rocznicę ślubu – rubinową
  • 50 rocznicę ślubu – złotą

Złote Gody są pięknym jubileuszem, podczas którego niejednokrotnie wręcza się medale obchodzącym je małżeństwom. To znak, że miłość może trwać przez lata i praktycznie nigdy się nie kończyć.

Jak zaskoczyć żonę na rocznicę ślubu?

Gdzie zabrać żonę na rocznicę ślubu?

Odwiecznym pytaniem każdego mężczyzny jest, gdzie zabrać żonę na rocznicę ślubu? Pomysłów odnośnie takich miejsc może być wiele, a o ich wyborze przesądza najczęściej kreatywność każdego mężczyzny. Najważniejsze w tej kwestii jest, ażeby małżonka poczuła się w pełni zaskoczona - tym samym najlepiej zabrać ją gdzieś, gdzie jeszcze nie była. Oczywiście, może to być ulubiona restauracja, jednak to powinniśmy traktować bardziej jako dodatek. Przy pierwszych rocznicach świetne mogą okazać się aktywności gwarantujące nieco adrenaliny – w końcu każdy potrzebuje od czasu do czasu się wyszaleć. Gokarty, loty w tunelu aerodynamicznym czy nawet lot widokowy balonem bądź szybowcem. Taka atrakcja z pewnością urozmaici cały jubileusz i zagwarantuje małżeństwu masę wspomnień.

Z każdą kolejną rocznicą, bywa już z reguły coraz spokojniej. Wtedy najlepiej spędzonym czasem dla dwójki osób jest wyjście na romantyczną kolację oraz obejrzenie w kinie ciekawego seansu. Sporo uroku tym jubileuszom dodają również miejsca, z którymi oboje wiążemy dobre wspomnienia z przedślubnego okresu. Taka forma odświeżenia pamięci jest czymś bardzo romantycznym i z każdym kolejnym rokiem pogłębia uczucie do drugiej osoby.

Prezent czy wyjazd – jak zaskoczyć żonę w rocznicę?

Chcąc wiedzieć jak zaskoczyć żonę na rocznicę ślubu, dobrze byłoby z początku wyeliminować opcje, których ta się spodziewa. To zazwyczaj najtrudniejsze zadanie, skłaniające do wielu przemyśleń i wymagające od mężczyzny sporej dawki wyobraźni.

Zaczynając od prezentu – ma on nawiązywać do symbolu wcześniej omawianych godów, a przy tym być dla małżonki bardzo personalnym i unikatowym. Jego celem jest nieustanne przypominanie o wspólnym roku, przeżytym w szczęściu i miłości. Oczywiście, może to być album zdjęciowy ze wspólnymi chwilami, ale też biżuteria z grawerem, zestaw kosmetyków czy sukienka. Świetnym prezentem na rocznicę może okazać się również bon na zabiegi SPA w miejscach relaksu, o których kobiety nieustannie marzą.

Jeśli chodzi o wyjazdy z okazji jubileuszu tej ceremonii, są one jak najbardziej wskazane. Kilkudniowa wycieczka zagraniczna jest świetnym pomysłem na rocznicę, a przy posiadaniu dzieci to również znakomita okazja do pokazania im innych kultur, tradycji czy krajobrazów. Nieważne gdzie zabierzemy swoją małżonkę bądź co jej kupimy – ważne, aby konkretny gest pozostawił w nas obojgu wiele wspomnień na długie lata. Tylko w ten sposób, przy wspólnym wspominaniu najlepszych wydarzeń z naszego życia, będziemy mogli nazywać się na starość szczęśliwymi ludźmi.