Na co zwrócić uwagę, kupując plecak na laptopa?

Wraz z przejściem z komputerów stacjonarnych na laptopy pojawiła się myśl o ich przetransportowywaniu. By móc je przenosić bezpiecznie zostały wymyślone znane wszystkim torby na laptopa, które były produkowane w przeróżnych rozmiarach i materiałach. W podobnym przeznaczeniu zostały stworzone plecaki na laptopy, które kupuje się zgodnie z rozmiarem komputera, np. plecak na laptopa 17, 16 lub 15.

Jakie zalety daje plecak na laptopa 17, 16, 15 lub 13?

Posiadając plecak na laptopa 17, 16, 15 lub 13 można bez żadnych przeszkód transportować laptop w różne miejsca. Często przenosi się je z domu do pracy, na uczelnię, spotkanie czy wyjazd integracyjny. Dla wielu to nie tylko narzędzie pracy, ale także i forma rozrywki, dzięki czemu można oglądać ulubione programy w każdym miejscu na ziemi. Na rynku obecnie występuje bardzo duży wybór przeróżnych modeli plecaków na laptopa. Niektóre mają bardziej charakter biznesowy, oficjalny, a niektóre bardziej sportowy czy podróżny.

Na co zwrócić uwagę, kupując plecak na laptopa?

Na co się zdecydować: plecak czy torba na laptopa?

Jak można się domyślić zakup ten uwarunkowany jest płcią. Częściej kobiety decydują się na zakup torby na laptopa, a panowie preferują zakup plecaka. Dużo osób płci żeńskiej wybór swój uzasadnia tym, że plecaki żeńskie wyglądają nieco gorzej niż torby.

Torby na laptopa mają bardziej oficjalny wygląd w porównaniu z plecakami. Idealnie pasują z biznesowym dress code’m. Minusem toreb jest to, że wymagają noszenia w rękach, co często okazuje się niekomfortowe, szczególnie w momencie, gdy potrzebuje się rąk do innych celów. Jest to także mniej korzystne dla zdrowia ludzkiego kręgosłupa, gdyż nosząc torbę na jednym ramieniu dochodzi do jednostronnego przeciążenia.

Plecak na laptopa jest bardziej praktyczny w porównaniu z torbą. Plecaki pomieszczą znacznie więcej rzeczy, takich jak dokumenty, rzeczy osobiste, telefon komórkowy i podręczne rzeczy. Przenoszenie laptopa w plecaku jest znacznie bardziej komfortowe, ponieważ ciężar rozłożony jest równomiernie, co sprawia, że kręgosłup jest mniej obciążony. Często plecaki posiadają mnóstwo funkcjonalnych kieszonek i przegródek, w których można ukryć najpotrzebniejsze przedmioty. Często podaje się, że plecak na laptopa jest mniej elegantszy w porównaniu z torbą. Współcześnie producenci plecaków wychodzą naprzeciw tym osądom i do produkcji włączają plecaki o bardzo klasycznych wzorach. Najczęściej skórzane plecaki są bardzo eleganckie i doskonale łączą się z biznesowym charakterem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka na laptopa?

Najważniejszym kryterium wyboru jest rozmiar plecaka. Zbyt mały plecak może uszkodzić laptop, więc trzeba idealnie dopasować model plecaka do rozmiaru matrycy laptopa. Najczęściej są to rozmiary: 17, 16, 15 lub 13 w przypadku mniejszych notebooków.   

Warto zwrócić uwagę także na wagę plecaka na laptopa. Gdy do pracy zwykle komunikujemy się za pomocą roweru to należy wybrać model nieco lżejszy. Trzeba pamiętać, że im więcej kieszonek, przegródek, tym plecak jest cięższy.