Wyszukiwanie obrazem w Google - kiedy warto skorzystać z tej opcji?

Wyszukiwanie obrazem w Google to bardzo interesująca opcja, którą oferuje nam firma Google LCC. Usługa ta została wprowadzona w 2001 roku (w polskiej wersji językowej dostępna jest od listopada 2002 roku) i od tego czasu wielu ludzi chętnie z niej korzysta. Bez wątpienia jest to przydatne rozwiązanie, dlatego też warto dowiedzieć się, na czym polega i w jaki sposób możemy z niego korzystać.

Do czego może się nam przydać wyszukiwanie obrazem w Google?

Jeżeli zastanawiamy się, do czego warto wykorzystać funkcję polegającą na wyszukiwaniu za pomocą obrazu w Google to pamiętajmy, że jest to dobry sposób na kontrolowanie obrazów, które zamieściliśmy w sieci. Mogą, więc z niej skorzystać graficy, twórcy internetowi czy też prywatni fotografowie, którzy chcą sprawdzić czy nikt bezprawnie nie wykorzystał ich zdjęć. Z wyszukiwania obrazem w Google korzystają także osoby, które chcą umieścić konkretne zdjęcie w swoich publikacjach. Jednak w tym przypadku należy mieć na uwadze to, że wybierając obrazek z Google, który należy do osoby prywatnej trzeba uzyskać zgodę autora, ponieważ w przeciwnym wypadku byłaby to kradzież. Do czego jeszcze przydaje się wyszukiwanie obrazem w Google? Z tego rodzaju opcji możemy skorzystać także po to, aby odnaleźć zdjęcia podobne do tego, które nas interesuje. Dzięki wyszukiwaniu obrazem w Google możemy także wyszukać zdjęcia powiązane z interesującym nas zdjęciem czy też inne rozmiary konkretnej grafiki. Jak więc widać warto wiedzieć o takiej opcji, ponieważ jest ona dość przydatna i potrafi ułatwić życie nie jednej osobie, a dla autorów zdjęć wyszukiwanie obrazem w Google stwarza możliwość sprawdzenia czy nie są przypadkiem okradani w sieci.

Wyszukiwanie obrazem w Google - kiedy warto skorzystać z tej opcji?

Cztery metody na wyszukiwanie obrazem w Google, które warto znać

Jeżeli interesuje nas wyszukiwanie obrazem w Google możemy skorzystać z metody „Przeciągnij i upuść”. Nie jest to skomplikowana czynność wystarczy, że w przeglądarce internetowej otworzymy opcje Google grafika i do pola wyszukiwania przeciągniemy, a następnie upuścimy interesujące nas zdjęcie. Jakie jeszcze metody możemy zastosować? Aby wyszukać obrazem możemy dodać zdjęcie do wyszukiwarki bezpośrednio z używanego przez nas komputera. W takiej sytuacji należy wejść na stronę images.google.com i wybrać ikonę aparatu, a następnie „Wybierz plik” i dodać obraz, który zamierzamy użyć do wyszukiwania. Kolejny sposób to skopiowanie adresu URL. Na wybrane zdjęcie klikamy prawym przyciskiem myszki, kopiujemy jego adres URL, a następnie wklejamy go na stronie images.google.com w zakładce „Paste image URL”. Taka zakładka dostępna jest po przyciśnięciu ikonki aparatu fotograficznego. Najbardziej intuicyjnym sposobem na wyszukanie obrazem w Google jest natomiast opcja, z której możemy skorzystać wyłącznie w przeglądarce Chrome i Firefox. Na czym ona polega? Wystarczy, że na daną grafikę klikniemy prawym przyciskiem myszy i wybierzemy opcję „Szukaj obrazu w Google” wówczas wyszukiwarka Google automatycznie wskaże nam wszystkie niezbędne informacje dotyczące tej grafiki.