Tango - taniec pasji, miłości i namiętności

Tango wyróżnia się bogatą ekspresją, improwizacją. Wymaga bliskiego kontaktu i pasji między tancerzami. Obecnie tańczą go miliony ludzi z różnych zakątków świata. Kochają nie tylko tradycyjny styl tanga spopularyzowany na przełomie XIX i XX wieku, lecz także wiele innych jego nowoczesnych wersji. Podstawowa koncepcja tego tańca opiera się na przywódcy i naśladowcy. Przyciąga uwagę widzów.

Kilka słów wprowadzenia

Strój tancerzy jest tutaj bardzo ważny. Wpływa na atrakcyjność wizualną tego tańca. W 2009 roku tango znalazło się na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To narodowy taniec Argentyny,

Jest wysoce improwizacyjne, osobiste i impulsywne. Nic więc dziwnego, że udało mu się szybko przekształcić z tradycyjnej formy w dziesiątki stylów, które są dziś praktykowane na całym świecie. 

Ruchy tanga są intymne, eleganckie i namiętne. Odpowiedni strój dodatkowo je podkreśli. Nowoczesne sukienki do tanga są bardzo zmysłowe, krótkie, asymetryczne, ozdobione misternymi frędzlami. Mogą być uszyte z tradycyjnych, jak i nowoczesnych materiałów. Zwykle są czerwone lub czarne. Doskonale pasują do nich buty na wysokim obcasie. Z kolei panowie zakładają najczęściej proste spodnie, koszulę i dobre buty do tańca. Wielu tancerzy wybiera również odpowiednie akcesoria, takie jak kamizelka, kapelusz i szelki.

Tango - taniec pasji, miłości i namiętności 

Dlaczego warto zapisać się na lekcje tanga?

Tango skierowane jest do osób w różnym wieku. Wszystko, czego potrzebujesz to otwarty umysł do nauki. Nie ma tutaj klasycznej ramy. Kładzie za to duży nacisk na ekspresję i improwizację. Musisz spróbować, by poczuć te wyjątkowe emocje.

Doskonale odzwierciedla Twoją osobowość. Zmusza Cię do odkrywania nowych sposobów wyrażania siebie poprzez muzykę. Tańcząc tango, wykażesz się kreatywnością. Pozornie prawidłowej postawy, ruchów i interpretowania muzyki. Jeśli chętnie stawiasz czoła nowym wyzwaniom, na pewno Ci się spodoba.

Tango zwiększy Twoją pewność siebie. Pobudzi Cię do działania i poprawi samopoczucie. Na pewno zakochasz się też w muzyce, która mu towarzyszy. Repertuar jest ogromny. Możesz odkryć wiele wspaniałych orkiestr, muzyków i śpiewaków. Jednocześnie poznasz wyjątkową kulturę. To świetny sposób, by zanurzyć się w argentyńskiej kulturze, a może nawet nauczysz się nowego języka. 

Tango - taniec pasji, miłości i namiętności 

Kilka dodatkowych zalet

Tancerze pochodzą z różnych zakątków świata. Z pewnością znajdziesz międzynarodowe serwisy społecznościowe. Są skierowane do miłośników tanga. Znajdziesz w nich różne ciekawostki. Poznasz też wiele wyjątkowych osób, które mają takie same zainteresowania, co Ty. 

Wiele badań dowiodło, że taniec wspiera pracę mózgu. Pomaga skupić się na teraźniejszości i wykonywanym zadaniu. W ten sposób poprawia Twoją pamięć, koncentrację i uważność. Zmniejsza ryzyko Alzheimera i Parkinsona. 

Nie wszyscy lubią ćwiczyć na siłowni. Dlatego, jeśli lubisz tańczyć, zwróć uwagę na tango. To doskonały trening cardio. Angażuje różne partie ciała. Zmniejsza ryzyko problemów z kręgosłupem. Pomaga wyrzeźbić i ujędrnić ciało.

Jeśli tylko możesz, zapisz się na zajęcia ze swoją drugą połówką. To wspaniałe hobby, którym warto się podzielić z ukochaną osobą.

Materiał przygotowany z SzkolaDanceFloor.pl - szkoła tańca w Krakowie.