Wskazania do wykorzystania osocza bogatopłytkowego

Pojawienie się zmarszczek jest bardzo frustrujące, zaburza poczucie atrakcyjności i pewność siebie. Na szczęście istnieją nowoczesne metody pozwalające na zniwelowanie niedoskonałości na twarzy osób w każdym wieku. Mowa o tak zwanym wampirzym liftingu, czyli zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Często stanowi zastępstwo dla botoksu, po którym w wielu przypadkach osiąga się efekt nadmiernego naciągnięcia skóry twarzy.

Osocze bogatopłytkowe – Katowice

Chcąc poddać się zabiegowi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Katowicach, warto udać się do gabinetu Dermapoint. Oddając się w ręce specjalistów z zakresu medycyny estetycznej otrzymuje się długotrwały efekt rewitalizacji skóry twarzy i jej odżywienie. Osocze bogatopłytkowe otrzymuje się z krwi osoby poddającej się zabiegowi, proces regeneracji naskórka jest możliwy dzięki zwiększonemu stężeniu płytek krwi w substancji. Wśród wskazań do ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym znajdują się nie tylko głębokie zmarszczki, lecz również poważne uszkodzenia ścięgien lub stawów. Usługa osocze bogatopłytkowe Katowice niweluje zmarszczki z twarzy, głównie okolic oczu, nosa, ust, czoła oraz policzków, działa również na szyję oraz dłonie. Terapia osoczem bogatopłytkowym w Katowicach i nie tylko jest dedykowana także mężczyznom, którzy borykają się z wstydliwym problemem w postaci łysienia. W wyniku zabiegu włosy stają się znacznie bardziej gęste i szybciej rosną.

Wskazania do wykorzystania osocza bogatopłytkowego

Przebieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym

W celu przeprowadzenia zabiegu wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego wymaga się pobrania około 8 mililitrów krwi od pacjenta. Kolejnym krokiem jest oddzielenie osocza z płytkami krwi od czerwonych krwinek zwanych erytrocytami. Do tego celu stosuje się specjalistyczny sprzęt – wirówka z wykorzystaniem jałowego żelu prowadzi do podziału. Aby skutecznie pobudzić do działania trombocyty, niezbędne jest dodanie do nich czynnika pozwalające na aktywację. W ten sposób osocze bogatopłytkowe jest przygotowane do zabiegu, który przybiera postać mezoterapii albo wolumetrii. W pierwszym wariancie substancja jest wstrzykiwana przy pomocy cieniutkiej igły bezpośrednio w skórę, w drugim natomiast osocze wprowadza się wzdłuż zmarszczek. Całkowity koszt zabiegu waha się między 900 a 2.500 zł, natomiast czas trwania to najczęściej około jednej godziny. Efekt jest jednak wart tej inwestycji. W ten sposób produkowany jest kolagen, dzięki któremu skóra twarzy jest sprężysta, wygląda świeżo i delikatnie. Osocze bogatopłytkowe wiąże się zatem z wieloma zaletami, wśród których wyróżnić należy także powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Efekty wygładzania zmarszczek może utrzymywać się nawet przez pół roku, co jest zdecydowanie ogromną zaletą. Ponadto zaletą aplikacji osocza bogatopłytkowego jest wymuszanie podziału komórek macierzystych, na co z pewnością wskażą między innymi profesjonaliści z gabinetu medycyny estetycznej Dermapoint. Zabieg jest polecany dla osób w każdym wieku, w celu podwyższenia poczucia własnej wartości i atrakcyjności.