Gdzie jechać na narty w Polsce?

Wiele osób zastanawia się gdzie warto wyjechać na narty? Jeżeli chodzi o nasz kraj to odnajdziemy tu naprawdę wiele ciekawych propozycji dla narciarzy początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych, a także dla rodzin z dziećmi.

Mniej znane miejsca, w które warto udać się na narty.

Aby pojeździć na nartach nie musimy wcale wybierać wyższych partii gór na południu Polski. Możemy udać się do innych ośrodków narciarskich położonych chociażby na Kaszubach czy niedaleko Lublina. Jeżeli dopisuje nam prawdziwa zimowa pogoda warto odwiedzić te mniej popularne miejsca. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich początkujących osób, rodzin z dziećmi oraz amatorów jazdy rekreacyjnej. Do tego typu ośrodków należą między innymi: Bałtów w Górach Świętokrzyskich, Wieżyca w województwie pomorskim czy też Rąblów w lubelskim.

Popularne ośrodki narciarskie.

W Zieleńcu mieści się największy w Polsce ośrodek narciarski SKI Arena. Odnajdziemy tu, aż 22 km tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności i długości. Jest to idealne miejsce dla każdego, ponieważ ośrodek posiada zróżnicowaną ofertę. Ponadto Zieleniec szczyci się także tak zwanym mikroklimatem w stylu alpejskim oznacza to, że organizm ludzki wytwarza tu więcej czerwonych krwinek.

Dla wszystkich fanów sportów zimowych idealnym miejscem odwiedzin okaże się z pewnością Szczyrk. Szczyrk Mountain Resort to doskonałe miejsce dla narciarzy i snowboardzistów. Odnajdziemy tu także trasy prowadzące po szlakach FIS, które posiadają certyfikację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Beskid Sport Arena w dolinie Białej to  wręcz przepięknie miejsce na spędzenie ferii. Ponadto znajduje się tu specjalnie wyznaczony obszar dla najmłodszych oraz nowoczesny system naśnieżania.

Gdzie jechać na narty w Polsce?

Ośrodki narciarskie, do których warto się wybrać podczas ferii.

Podczas urlopów zimowych warto również odwiedzić ośrodki położone w Białce Tatrzańskiej czy Jurgowie. Objęte są one karnetem Tatry Ski. Ciekawym miejscem godnym odwiedzenia jest również Jaworzyna Krynicka. Możemy tutaj skorzystać z kolei gondolowej oraz siedmiu tras narciarskich w tym również takich, które posiadają homologacje FIS. Takie trasy odnajdziemy również w Czarnej Górze. Czarna Góra to naprawdę doskonałe miejsce dla wszystkich fanów sanek i biegówek. Funkcjonuje tu nowoczesna i super szybka kolej liniowa tak zwana LuxTorpeda. Dla bardziej doświadczonych narciarzy wartą odwiedzenia miejscowością jest Kasprowy Wierch. Znajdują się tu dość trudne trasy narciarskie Gąsienicowa i Gorczykowa.

Wielu narciarzy za swój cel wybiera Wisłe, rodzinną miejscowości Adama Małysza. W Wiśle warto wybrać się na Nową Osadę, Soszów oraz Stożek. Odnajdziemy tu zarówno łatwiejsze jak i trudniejsze trasy. Jeżeli natomiast chcielibyśmy uniknąć tłumów i cenimy raczej kameralne wyjazdy to idealnym ośrodkiem dla nas okaże się z pewnością Stacja Narciarska Koluszka mieszcząca się w pobliżu miejscowości Piwniczna- Zdrój. Jest to miejsce idealne dla najmłodszych. Dzieci mogą skorzystać tu z wyciągu dywanowego, śniegowej jazdy na pontonie, a także zwiedzić Zimowy Park Zabaw.